Co wziąć pod uwagę wybierając odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacze przemysłowe (http://sklep.polmarkus.com.pl/odkurzacze-przemyslowe) to specjalistyczne urządzenia służące do zbierania zanieczyszczeń przemysłowych czy tych pochodzących z miejsc budowy. Na co należy zwrócić uwagę wybierając takie urządzenie? Co ma największe znaczenie?

Kluczowa jest oczywiście moc. Im wyższa moc, tym większa jest bowiem moc ssania. Optymalna moc odkurzacza przemysłowego wynosi od 1200 do 1600W. Oprócz tego dość duże znaczenie ma pojemność pojemnika. W czasie pracy na budowie nie ma czasu na ciągłe opróżnianie i wymienianie pojemnika. W tym przypadku za wystarczające uważa się modele o pojemności co najmniej 40 litrów.

Poza tym warto zwrócić uwagę na zasięg przewodu zasilania. Im dłuższy jest kabel, tym oczywiście lepiej. Oprócz tego bardzo ważna jest trwałość wykonania. Dobrej klasy odkurzacz przemysłowy jest odporny z materiałów odpornych na zanieczyszczenie. Waga jest tutaj już mniej ważna, gdyż ciężkie modele osadza się po prostu na specjalnych wózkach. Ostatnia kwestia to dodatkowe wyposażenie. W zestawach coraz częściej znaleźć można różnego rodzaju dodatkowe akcesoria takie rury ssące czy końcówki teleskopowe. W przypadku sprzątania niektórych, trudno dostępnych miejsc są on wręcz nieocenione i niezbędne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *